היום (ראשון, 8.7) תפתח במוזיאון מגדל דוד תערוכתו של האמן, קארן סרגסיאן, הנחשב בעיני רבים לאמן הנייר המוביל והמוערך בעולם. 

מתוך התערוכה של דוד קארן סרגסיאן. צילום: עודד אנטמן

סרגסיאן מפסל מנייר ומאלומיניום דק, דמויות אנושיות רב שכבתיות, המייצרות נפח ותחושה תלת ממדית, כאילו מסתתר בתוכן אדם ממשי שתיכף יקום על רגליו. דמויותיו האנטומיות בנויות על שלד עץ עם רגליים, אגן ועמוד שדרה. את פסליו הוא מצליח לגבש ללא שימוש בסקיצות, אלא רק מתוך אינטואיציה ומיומנות חיתוך נייר מדהימה, בקווים נקיים ומושלמים המפוסלים בגאוניות.

במיוחד עבור תערוכתו החדשה, השיב סרגסיאן  לחיים את דמויותיהן המונומנטליות של דוד המלך, שלמה, הורדוס, מלכת שבא, המלך כורש ואחרים, כדי לנהל בין כתלי מגדל דוד, דיאלוג עכשווי מרתק בין אמנות, היסטוריה וארכיאולוגיה.

אבן, נייר ומספריים. צילום: עודד אנטמן

לצד התערוכה יתקיימו פעילויות קיץ וסדנאות לכל המשפחה.

חצר פעילה - בתוך אוהל ממוזג בחפיר המצודה תתקיים חצר פעילה שתפעיל את הילדים ביצירה שכולה עולמות של נייר וקרטון, תוך שימת דגש על קיימות ומיחזור. מתי? 15.7-30.8, בין השעות 10:00-15:00. (החצר לא תפעל בימי שישי-שבת)

חוברת פעילות עצמית - חוברת הכוללת משימות מגוונות ומפה ועליה סימון של מיקום הפסלים ברחבי המצודה. מתי? 15-7.30.8, בכל שעות פעילות המוזיאון. עלות החוברת: 10 שקלים. 

סיור מודרך - סיור פעיל הכולל הכרות עם הפסלים, הדמויות, הכרות עם חומרים שונים של יצירה ופיסול וטכניקת העבודה של האמן הארמני קארן סארגסיאן. הסיור שזור באגדות וסיפורים על הדמויות הירושלמיות. מתי? 16.7-30.8, ימים שני, רביעי, חמישי, בשעות 16:00, 17:00, 18:00.