הפסטיבל הבינלאומי חוצות היוצר ירושלים, שיפתח מחר (שני, 6.8) חוגג 43 שנים להיווסדו. זהו האירוע התרבותי הראשון, המוביל והמרכזי, שהפך למסורת בירושלים ולאטרקציה התיירותית והאמנותית הגדולה ביותר בתקופת הקיץ.

פסטיבל חוצות היוצר. יח"צ

כ-150 אמנים ויוצרים ישראלים יציגו ציורים, הדפסים, קרמיקה, צורפות ותכשיטים, אריגה וטקסטיל, יודאיקה, צעצועים, אמנות בטכניקות מעורבות עבודות עץ ועוד. לצידם, אמנים מחו"ל שיציגו את יצירותיהם, וידגימו את תהליך היצירה המאפיין את דרך עבודתם. התצוגה הבינלאומית כוללת אמנות אותנטית ומגוונת, מהמזרח הרחוק ועד לדרום אמריקה ואפריקה. 

משה פרץ. צילום: ירון ברנר

מדי ערב בשעה 21:00 (במוצ"ש בשעה 22:00) יתקיים מופע מוזיקלי מרכזי, בבריכת הסולטן, בהשתתפות מיטב האמנים הישראלים, בשילובים ייחודיים לפסטיבל. משה פרץ יארח את נסרין (6.8), שלומי שבת יארח את ספיר סבן (7.8), שירי מיימון והצמד סטטיק ובן אל תבורי (8.8), עידן עמדי יארח את מירי מסיקה (9.8), התקווה 6 יארחו את חנן בן ארי (11.8), שרית חדד (12.8), עדן בן זקן תארח את עדן חסון (13.8), אביתר בנאי יארח את ישי ריבו  (14.8), להקת תיסלם (15.8), אברהם טל יארח את דיקלה (16.8) והזמר מוש בן ארי (18.8) ינעל את מופעי הפסטיבל.

תיסלם. צילום: אריאל ואן סטארטן

במתחם הילדים יתקיימו מידי יום שני מופעים (18:30, 19:30) של האחים ורמוט שישירו ויספרו את מיטב השירים והסיפורים של מיטב המשוררים, נעמי שמר, יוני רכטר, מתי כספי, לאה גולדברג ועוד. 

מבין המתחמים הייחודיים שיחכו לבאי הפסטיבל "קפה תו" - חצר נודדת למפגש בין תחומי בביצוע קבוצת תו, קבוצה של עשרות מוזיקאים, רקדנים ואמני קרקס המציעים תפריט לגוף ולנפש בדמות מופעי אש, מנגינה צוענית לצד ריקודי בטן, קריאה בקפה, ועוד. במתחם בצלאל הציבור יוזמן להיכנס לעולם היצירה באקדמיה וליהנות מסדנאות יצירה שונות. 

במושבת האמנים היוקרתית של ירושלים הידועה גם כ"חוצות היוצר" הממוקמת בין שער יפו לשכונת ימין משה, ניתן יהיה לראות את האמנים בעבודה, להתנסות בסדנאות ולרכוש עבודות מותאמות אישית.

השנה לראשונה, דוכני האוכל יהיו במשאיות food trucks שיציעו קולינריה איכותית ומגוונתבמגוון טעמים ממטבחי העולם, על רקע מוזיקה אתנית ובתי קפה. במתחם ה"ביר גארדן", יוצעו בירות צוננות מהחבית לצד הופעות של הרכבים מוזיקליים. 

פסטיבל חוצות היוצר - 6-18.8, לכרטיסים: לרכישת כרטיסים: 6226*, 02-6237000, tickets.bimot.co.il.