הרשות לפיתוח ירושלים, משרד ירושלים ומורשת ועיריית ירושלים משיקים הערב (רביעי, 17.7.19) את המהדורה הראשונה של פסטיבל OVERALL, שיתרחש במוזיאון מגדל דוד ובניהולם האמנותי של שלי סתת-קומבור ושחר אטואן.

OVERALL עוסק בתרבות האופנה העכשווית ויפנה מבטים אל ההווה והעתיד של העיר ירושלים, תוך קילוף השכבות ההיסטוריות, שמעצבות אותה כיום כמרחב רב-תרבותי תוסס. מהי אופנה ירושלמית, והאם אפשר לדבר על אופנה אחת בעיר שבנויה מטלאים? מהן הזיקות שהאופנה הירושלמית מקיימת לאופנה העילית, כפי שאנחנו מכירים אותה ממסלולי התצוגות של בירות האופנה הבינלאומיות? אלו הן רק חלק מהשאלות שהעסיקו את המנהלים האמנותיים של הפסטיבל.

LEV by Dafi Hagai. צילום: מאיה ארזי

באירוע ייקחו חלק עשרות מעצבים ואמנים שיציגו תערוכות, מיצגים, הדגמות חיות, ושיתופי פעולה מסקרנים. זאת במטרה לייצר חוויות חדשות סביב תרבות האופנה ולחשוף את הקהל למנגנונים ולטכנולוגיות השונות שמרכיבים את התעשייה. לצד אלו, יתקיימו הרצאות בנושאי עיצוב, סדנאות, סיורים ומפגשים מעוררי השראה.

OVERALL Collective

מעבדת עיצוב אופנה, טקסטיל צורפות ואביזרים, ראשונה מסוגה בארץ, שמפעילים שבעה מעצבים צעירים, בהנחייתה של קלודט זורע (אמנית, יוצרת ומעצבת אופנה מהבולטות בארץ, המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל) והמנהלים האמנותיים של OVERALL שלי סתת קומבור - ראש המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל ובעלת מותג הנעליים coupleof ושחר אטואן (חוקר אופנה). שביעיית המעצבים התבקשו ליצור מערכות לבוש טוטליות הכוללות גם אביזרים ותכשיטים, תוך התייחסות למורכבות ולייחודיות של העיר ירושלים – בהיותה מרחב רב תרבותי מגוון ומאתגר. במסגרת הפסטיבל הקהל מוזמן להיחשף גם לתהליכי עבודה, למלאכות היד והמכונה, לטכניקות הייחודיות ולחומרים החדישים שמשמשים את חברי הקולקטיב בפעולותיהם השונות, כמו גם לסדנת צילום שתתקיים במצודה מסביב לשעון.

"שוטטות" ברחבי מגדל דוד

שפע האירועים השונים שיתקיימו בכל חללי המוזיאון, יתקיימו בכל רגע נתון, חלקם אף יזמינו אותו להתמזג בהם,לקחת חלק פעיל ולעתים אף להיות המחולל הראשי שלהם.

רוני חג'ג, Assembly Tongue. צילום: רוני חג'ג

גילי אבישר במיצג מפרשיות ססגוני בלב המצודה; קברט Voguing פתוח לקהל הרחב; נועה יפה תארח את המבקרים בקולאז׳ים סוריאליסטיים נוטפי סטייל שירכיבו יחד; טליה תומר תרקום מחדש חלקים מתוך המצודה בשיתוף הקהל; רוני חג׳ג׳ – יזמין את הקהל לעצב מחדש בגדים שיביא איתו מהבית בסדנה פרפורמטיבית של המותג  Assembly Tongue; שירי ורד תיפגש עם הקהל, אחד על אחת, ותיצור רישומי אופנה אינטימיים; חמש רוקמות פלסטיניות ילמדו את הקהל הרחב לעטר פריטי לבוש אישיים מהבית ברקמות מסורתיות ועוד. 

גנית גולדשטיין, נעליים. צילום: גנית גולדשטיין

סיורי אופנה

 19 סיורי אופנה יוצעו לבאי הפסטיבל ואלו ינסו לעקוב אחר סיפור האופנה הירושלמי. הסיורים יתקיימו במשך 3 ימים, חמישי עד שבת.

OVERALL - מוזיאון מגדל דוד, ירושלים. 17-20.7.19. כרטיסים ניתן לרכוש דרך אתר המוזיאון.