ד"ר פריינד. צילום: דוברות הדסה

צוות נרחב של רופאים מבתי החולים הדסה, שובצו ליותר ממאה משחקים ותחרויות שונות שיתקיימו במסגרת האירוע החגיגי. הרופאים, שמגיעים ממגוון גדול של מחלקות והתמחויות, הותאמו באופן מיוחד לענפי הספורט השונים כדי שיוכלו לתת מענה מקצועי לכל ענף וענף. כך למשל מומחי טראומה, אורתופדים וכירורגים שובצו למשחקי ההוקי קרח, בהם הפגיעות קשות ונפוצות יותר.

הבולט מבניהם הוא דווקא ד"ר גבריאל פריינד, מתמחה באורתופדיה שעלה לישראל ממקסיקו. עבור ד"ר פריינד, זוהי לא ההשתתפות הראשונה במכביה. בעבר הוא התחרה בנבחרת הכדורגל של מקסיקו ולא כרופא בהדסה. "זאת הרגשה מצויינת להיות פעם שניה חלק מהמפעל הספורטיבי הנהדר הזה", אמר ד"ר פריינד והוסיף: "אמנם הפעם אני מהצד שדואג לספורטאים במקום להתמודד מולם, אבל בעיני אני עדיין משתתף ולקבוצה שלי קוראים הדסה. זו סגירת מעגל מרגשת“.


"משחקי המכבייה מהווים אתגר לא רק עבור הספורטאים", הוסיף רופא נוסף, ד"ר דוד מורגנשטרן, אורתופד בהדסה ורופא ספורט בהכשרתו אשר מרכז את הליווי המקצועי להגנה על בריאותם של הספורטאים באירוע, לדבריו, העובדה שמזג האוויר הוא חם ביותר מחייב ערנות ודריכות של צוותי בית החולים.


בהדסה מבקשים להדגיש כי: ״מערך הטיפול של בית החולים לא יפגע מהיעדרם של למעלה ממאה רופאים. התכנית נקבעה באופן כזה שגיבוי מלא ינתן לרופאים שיעדרו על ידי צוותים שימשיכו את הפעילות האינטנסיבית במחלקות״.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו