החרדים תולים את חוטי העירוב. צילום: מהפייסבוק

מלחמות השבת מגיעות גם לשכונת היוקרה: תושבי השכונה תפסו על חם אלמונים שהתקינו חוטי עירוב באופן פיראטי. "אסור לנו להיות שאננים", מצהירים תושבים חילונים.

שכונות רבות בירושלים נמצאות בימים אלה במלחמה על צביונן. את עיקר תשומת הלב תופסת קרית יובל עם המאבקים סביב פאב המפלצת ומתחם ורבורג, אך מסתבר שגם רמת שרת הסמוכה נכנסה לאחרונה למעגל הקרבות. "זה התחיל לא מזמן, כשנתלה בשכונה שלט לאחד החוגים בו נראתה ילדה רוקדת בלט", מספר אחד התושבים. "דמותה של הילדה הושחתה, תוקנה והושחתה פעם נוספת".

אלא שהשיא הגיע ביום שישי האחרון, אז נסע אחד התושבים לביתו כשבדרך ראה קבוצה של חרדים תולים חוטים על עמודים באמצעות סולם. "מיד הבנתי במה מדובר", סיפר. "הם תלו חוטי עירוב ובעצם תחמו את האזור החילוני במטרה להפוך אותו לכשיר למגורי חרדים".

לטענת אותו תושב, שצילם את המעשה והעלה לפייסבוק, הוא פנה אל תולי החוטים ושאל אותם אם הם עושים זאת באישור. "ביקשתי מהם שיורידו את החוטים כי השכונה היא חילונית, אך הם פשוט שמו עלי פס והמשיכו בשלהם", הוא אומר.

לדבריו החוטים עדיין נמצאים על העמודים. בפוסט שעלה בעניין לקבוצה של תושבי השכונה נראה כי התופעה מטרידה רבים. "אנחנו לא יכולים להיות שאננים ולהשלים עם זה", אמרו תושבים, "במיוחד כשמדובר בפעילות בלתי חוקית".

חוטי עירוב הינם חוטים שנמתחו לאורך עשרות קילומטרים ברחבי העיר ומחוברים לעמודים, מטרתם לסמן את גבולות העיר לפי ההלכה.