כל האירועים בחינם אלא אם צויין אחרת

יום העצמאות. צילום: עידו ארז

רביעי 18.4 ג' אייר ערב יום העצמאות

חוגגים 70 למדינה - במה מרכזית: אבי מסיקה ושי כהן, יוסי אזולאי, לירון עמרם, בלקן ביט בוקס וליאור נרקיס. מנחה: אלעד עמדי. 22:00, גן העצמאות.

חוגגים  70 למדינה - במה אלטרנטיבית: פריצת דיסק, רבע לאפריקה, גילי יאלו, רמי פורטיס, AVEVAAnna RF ודי ג'יי אופיר טובול. 22:00, כיכר ציון.

שרים ורוקדים עצמאות: אביבה אבידן ולי פישמן, מסיבה עברית עם מוטי שמוליק והנוודים והרקדה המונית של ריקודי עם ועמים עם המרקידים אבנר נעים ומימי קוגן. מנחה: אבי אופק. 21:30, כיכר ספרא. 

עמדת היפ הופ וגרובDJ SHLOMI PIZMONIM, טלי בן יצחק,DJ  פנינה שמעון. 22:00, רחוב יפו - רחבת בית יואל. 

עמדת טכנו וטראנסDJ TERRADJ SUGIBORNDJ  NIBRU. 22:00, רחוב הלל. 

עמדת האוס ודאנסDJ  יניב דנן, DJ  ברק קפילטו, DJ SHAZO. 22:00, כיכר החתולות.

שלושה מוקדי מסיבות בשוק:DJ  פנינה, DJ BALABOOSTA, רועי ברכה, רותם מנסנו, TAMIX, עידן חמו. 22:00, שוק מחנה יהודה.

חווית שוטטות על-חושית: בניינים היסטוריים מקבלים חיים צבע וצליל. ניהול אמנותי הקרנות ואנימציות – שלומית יעקב. 19:00, מרכז העיר. 

עצמאותה בפארק טדי: תפילת יום העצמאות עם להקת 'חברים לניגון', שירה בציבור עם 'שרים בגינה' ודניאל זכאי, ואורחת מיוחדת - עלמה זוהר. 19:00, אמיל בוטה.

עצמאות מול החומות בשיתוף אגודות הסטודנטיםDJ שחר אוד עם מוזיקה ישראלית, DJ שי דניאל עם דאנס ולהיטים. 22:31, שדרות אלרוב ממילא - המפלס העליון, 60 שקל, 50 למחזיקי כרטיס ירושלמי, 40 לחבר אגודת סטודנטים.    

פטישים בלילה: לילה שלם של חגיגה ישראלית. שיחות, הרצאות, הופעות של אהוד בנאי, מיכל לוטן ומסיבה עם DJ  נטע זאבי אל תוך הלילה. 21:00, מוזיאון מגדל דוד – שער יפו, 70 שקל.

סיבל'ה מסיבה בעצמאות: Gluten ForceBunny On AcidRefuture. 22:00, שושנה בר – שושן 7.

עצמאות 70 בבסרביה: הופעות: JLM Goy DivisionRIMOJEKI. מסיבה עם DJ הבית: WhiteCat. 22:00, בן יהודה 34, 30 שקל.

מסיבת יום העצמאות מקפיצה במייקס פלייס: להקת פאזה עם שירי רוק קלאסיים, בעברית ובאנגלית. 22:00, יפו 33.

 30 וכמעט חוגגים עצמאות בנוקטורנו: DJ עמרי בן דור - בין חווה אלברשטיין לשרית חדד, מהבלקן ביט בוקס ועד אריס סאן. 22:00, בצלאל 7, כניסה מגיל 22 ומעלה.

בוגי עצמאות: עם הורה נרקודה, פלמנקה , קפוארה, ריקודי בטן, היפ הופ ועוד. 21:30, מתחם התחנה הראשונה – דוד רמז 4.

כיכר החתולות יום העצמאות לפני כשנתיים. צילום: יוני קלברמן, באדיבות העירייה

עצמאות בסלואו משה: DJ DIZZY D – היפ הופ ועוד. 21:00, ניסים בכר 6.

שבעים ולא מתעייפים בביר בזאר:  דיג'יי זהר ובירות ישראליות. 21:00, עץ חיים 3.

מסיבת סבנטיז במפלצת: מסיבת סבנטיז לרגל שבעים שנות עצמאות לישראל עם DJ ARNEVET. 21:00, צ'ילה 8, 20 שקל.

חגיגות יום העצמאות בגלן: בשרים על האש מושרים באלכוהול, והרבה אלכוהול ישראלי. 20:00, שלומציון 18.

עצמאות 2018 בקקטוס 9: DJ ROY SASON עם טכנו, DJ MAOR MAMO עם האוס. 20:00, שושן 4.

רייב עצמאות 70 באליסיום: יתקלטו: מאיר מלכה, תומר קימחי, דור לוי, תומר אלימלך, אביחי אברהם, טל דדון ובר אפריאט. האומן 17. בתשלום.

אירועים בשכונות:

גבעת מרדכי: תפילה, הרקדה, משה תורג'מן ותזמורתו, קטעי משחק ומופע לילדים. 18:45, רחבת ביה"ס ממ"ד – רח' אביעד.

קרית משה: תפילת הלל חגיגית, ישי ריבו, הצגה לילדים, תזמורת שיר חדש. 20:00, בית רוס – נג'ארה 27. 

הגבעה הצרפתית: עצמאות על הדשא – פיקניק קהילתי, דוכני לונה פארק, 'גזוז ונשירה'. 20:00, בחצר המינהל הקהילתי.

יובלים: חגיגת עצמאות עם הרכבים מבתי הספר, טברנה יוונית עם אבי טובי, ומרגלית צנעני. 20:30, פארק דניה. 

פסגת זאב: חוגגים עצמאות עם להקות המחול מוזה, מתחם מתנפחים, d.j  אלעד גלילי, מרגלית צנעני, אור בן-עטר. 20:30, כיכר טוניק. 

גילה: להקות מחול מקומיות, איב אנד ליר, אתי לוי, מושיק עפייה, d.j  עדן מאירי. 20:30, פארק זיידנברג. 

חומת שמואל: מתחם דוכנים וסדנאות מגוון, ג'אגלינג, קרקס מתנפחים ועוד. 20:30, רחבת הסופר פארם. 

תלפיות מזרח: מתחם ססגוני עם הפעלות לילדים, מתנפחים, ספורט היתולי, צפריר יפרח ועוד. 20:30, טיילת ארמון הנציב. 

בקעה: להקות ייצוגיות, דוכנים, טברנה יוונית עם עידן סלע ונגנים. 20:30, במגרש הספורט - דרך בית לחם 117

רמות אלון: תחנות הפעלה נושאות פרסים, מתנפחים, עמדת צילום, קריוקי, d.j., ברביקיו ועוד. 20:30, ברחבת המינהל הקהילתי - רקנטי 6.

יום חמישי 19.4 ד' אייר יום העצמאות

תיאטרון

קבוצת התיאטרון הירושלמי בבית מזי"א: מסע בזמן, הצגה ומופע מוסיקלי של להקת מעורב ירושלמי ב -14:00. מלח הארץ – הצגה. סיפורם של האנשים השקופים החיים במדינת ישראל. בשעה 16:30. ללא תשלום, מסילת ישרים 18.

תיאטרון האינקובטור בבית מזי"א: הישראלי היפה הצגה הומוריסטית על זהויות בחברה הישראלית בשעות 11:00 ו- 13:00. בוז'ולה  13 אוטוביוגרפיות של אמנים צעירים בקברט קומי בשעה 21:00. מסילת ישרים 18, ללא תשלום. 

ישראלי היפה. צילום: דוד וינוקור

תיאטרון פסיק בבית מזי"א: 'גבירתי ראש הממשלה' הצגה על חייה של גולדה מאיר. בשעה 10:30. ללא תשלום, מסילת ישרים 18.

מחול

תיאטרון מחול ירושלים בבית מזי"א: "עונות של מלחמה", מופע בהשראת 70 למדינה המשקף היבטים מתוך המרחב הטעון שבין האסטטי ללוחמני. 12:00, ללא תשלום מסילת ישרים 18

מסיבות

טנפסט בפרגמון: יתקלטו: ג'ניפר קרדיני, טנה הלטה, דוד אלימלך, טל כהן, בנג'י לנפנט, אוריה קלפטר, מטאורה, יואב שוצר, אולסוונגר, אוסקה, עידו מורלי, ג'ניה טרסול וחיים. הורקנוס 1, החל מ-14:00, 80 שקל, 60 במכירה מוקדמת.

אוהד לוי ג'ט בג'אסטיס: יתקלטו בנוסף - מאור ראובן ואליאור אלימלך, 23:30, דרך חברון 28, בתשלום.

אפטר עצמאות באליסיום: גילאי 24+. יתקלטו – תומר קימחי וטל דדון. האומן 17, בתשלום.

אפטר עצמאות בצעצוע: יתקלטו – למעלה: מתן אברהם, למטה: שלומי אזולאי. דו-נואס 6.

עצמאות עם החלוצים בנוקטורנו: מסיבה עברית קצבית עם כל הקלאסיקות הגדולות של הזמר העיברי בעיבודים חדשים ובגרוב משוגע. 21:00, בצלאל 7, 50 שקל, 40 במכירה מוקדמת.

EPR בבסרביה: הרכב סול-Fאנק-רית'ם אנד בלוז. 22:00, בן יהודה 34.

אירועים לכל המשפחה

תיאטרון פסיק בבית מזי"א: 'ההיסטוריה המטורפת של ירושלים' מופע במה ומולטי מדיה ייחודי המספר את סיפורה של ירושלים מימי התנ"ך ועד היום בשעה 16:30. ללא תשלום, מסילת ישרים 18.

מוזיאון ישראל: 11:00-14:00 מופע מחול של להקות הורה ירושלים: אפרוחים, נעורים, ירושלים של זהב, 11:00-14:00 הרקדות עם מימי קוגן, 11:30, 12:30 , 14:00 אמיר שרייבר ולהקת הגרוב הישראלי. ילדים ללא תשלום, מבוגרים 20 שקל, אזרח ותיק 10 שקל. רופין 11.

בית עגנון: חגיגה ספרותית של אירועים ומילים ליצירה העברית של ספרים מאוירים. 10:00 סיורים מומחזים, 12:00 מפגש עם הסופרת נורית זרחי והמאיירת הילה חבקין, 13:00 סדנאות איור וקריקטורות לילדים ולמבוגרים, 13:30 "חכמים בלילה" תיאטרון מאויר לילדים. ללא תשלום, קלאוזנר 16.

גבעת התחמושת: סיורים מודרכים, מיצג אורקולי, סרטי מורשת ותערוכת גדס"ר צנחנים, ללא תשלום, רח' זלמן שרגאי. 

מוזיאון ארצות המקרא: "סטארט אפ ארצות המקרא"  6 סיורים למשפחות בין השעות 10:15-13:00. שרים עם שרהל'ה שרון  11:00-12:30. תערוכה – אלים גיבורים ובני תמותה. ללא תשלום, סטפן וויז 21.

מוזיאון היכל שלמה: 70 שנה בין חלום למציאות - סיור מודרך מגג הבניין וסיור חוויתי במוזיאון עם תיאטרון אלול בין השעות 10:00-13:00. ללא תשלום,המלך ג'ורג58.

מוזיאון המדע: רק קרטון, לחשוב מתוך הקופסה - תערוכת עבודות אמנות מקרטון גדולות במיוחד, התנסויות וסדנאות בנייה לילדים בנושא הקרטון, מופע "קרטונלה" וסרט בתלת מימד  "מעוף השמיים". 10:00-18:00, 10 שקל, ילדים עד גיל 5 חינם, סרט ב- 5 שקל. גבעת רם.

מוזיאון חצר הישוב הישן: תיאטרון חי – בלוז לכחולי המדים, על שוטרים וגנבים בי-ם שבין החומות, משחק אינטראקטיבי לכל המשפחה. סיורים מודרכים בתערוכות בכל שעה עגולה בין 10:00-15:00. ללא תשלום, אור החיים 6 - הרובע היהודי.

מוזיאון יהדות איטליה: משחק בין סמטאות ירושלים בו מתגלה פועלם של האנשים על שמם נקראו הרחובות בסביבת המוזיאון. 09:00-16:00, ללא תשלום, הלל 25.

מוזיאון מגדל דוד: תחנות הדרכה, משחקים בנושא סמל המדינה, סמל העיר י-ם וסמלים ואתרים מרכזיים בעיר. 10:00-16:00, על הדרך  מופע תיאטרון וזמר עם יאיר להמן 16:00-17:30. ללא תשלום,שער יפו.

תיאטרון הקרון: "מעבר לים" הצגה עפ"י שירי ח.נ. ביאליק לילדים באמצעות תיאטרון חפצים, בובות ולחן. בשעות 11:00 ו- 12:30. 10 שקל. צמד "קרקסום" באינטראקציה ליצנית כחול לבן ולהטוטים בסימן 70 שנה לעצמאות. ברחבת הקרון בשעות 10:30 ו- 12:00. ללא תשלום, גן הפעמון. 

תיאטרון קומקום בחצר מוזיאון הטבע: מטס הקומקומים - הופעות וסדנאות בדגש 70 למדינה: תיאטרון בובות, ליצנות, מוסיקה, אקרובטיקה, תיאטרון ועוד. סיור תיאטרלי להכרת הגינה הקהילתית של מוזיאון הטבע. בין השעות 11:00-15:00, ללא תשלום, רח' מוהליבר שמואל 6. 

מוזיאון מנחם בגין במרכז מורשת בגין: מסע אורקולי חוויתי ומרגש בעקבות חייו של המנהיג מנחם בגין, 21 סיורים מודרכים בשעות 09:00-19:00. רח'ש.א נכון 6 , כניסה ללא תשלום ובתיאום מראש.  

יום שישי 20.4

רוקדים ה' באייר ומקבלים את השבת בכיכר ספרא: הרקדת חוצות חגיגית בהשתתפות מרקידים, זמרים ולהקות אורחים. 15:00.

מסיבה במזקקה: יתקלטו – רוי סיגל, עופר טיסר, סנדביצ'ים, עמית סטארק, שי רהט וג'וני דהן. 21:30, שושן 3.

מסיבה בפרגמון: יתקלט - Günther Robles. 23:00, הורקנוס 1, חינם עד חצות, 30 שקל אחרי.

שישי ולא אחרת באליסיום: לגילאי 22+. יתקלטו: תומר אלימלך, אביחי אברהם. האומן 17, בתשלום.

יום התקליט בתקליט: דוכני אספנים, דוכני לייבלים, דוכן הוצאות מיוחדות מחו"ל, טישרט מיוחדת ועוד. 12:30, הלני המלכה 7.

לבן במרפסת מוסללה: דוכנים, בר, נגנים, יצירות אומנות, שירים ואוכל טעים. 11:00, בניין כלל.

יום שבת 21.4

יום התקליט בשושנה: דוכני מכירה/החלפה, הרצאה על האלבומים הגדולים ותקלוט של Selecta natty, אריאל בן דור, ויונה שניצר. 18:00, שושן 7.

עינב ג'קסון-כהן בנוקטורנו: עם שירי האלבום החדש וגם שירים מהעבר והעתיד. אורחות: שי-לי ג'משיד ואיה זהבי פייגלין. 22:00, בצלאל 7, 50 שקל, 40 במכירה מוקדמת.