סימה בכר מימון. צילום: מתוך האינססטגרם של האח הגדול

ירושלמים, נא להתנהג בהתאם: החל מיום ראשון בערב יש נציגה לבירה בבית האח הגדול. סימה בכר מימון, 41, דוגמנית לשעבר, שגדלה בקרית מנחם ומתגוררת כיום לסירוגין במגדלי W בתל אביב ובמיאמי, ארה"ב. בכר מימון למדה בתיכון 'חוות הנוער', במגמת עיצוב אופנה, ולאחר מכן פיתחה קריירת דוגמנות. היא נישאה לכדורגלן בית"ר ירושלים בעבר, אילן בכר, אך בגיל 34 התגרשה ממנו. מאוחר יותר התחתנה עם איש עסקים ישראלי בשם אריק מימון ועברה לגור במיאמי, ויחד איתו היא מגדלת את שלוש בנותיהם. גם מנישואיה הראשונים יש לבכר מימון בת. נקודת השיא בקריירת הדוגמנות שלה היתה ב-2005, עת זכתה בתחרות מיס עולם לנשים נשואות. כיום היא עוסקת בסטיילינג בתחום היופי.

"היא בחורה מקסימה, מדהימה, רגועה, יש לה לב שאי אפשר להבין אותו", אומר אבי אזולאי, אחיה הקטן של בכר מימון. "היא לא אוהבת כל כך להתבלט, גם כשהיתה מיס עולם ודוגמנית מצליחה עדיין השתדלה כמה שפחות להתבלט, למרות שהיה לה את האפשרויות להישאר באור הזרקורים. היא מגדלת את הבנות בצורה ש... צריך לראות את הבנות המקסימות שלה כדי להבין, מדהימות", הוא מתרגש.

על פי אחיה, בנותיה של בכר מימון הן גם נקודת התורפה בכל הנוגע לשהות שלה בבית האח הגדול. "הקושי הכי גדול שלה יהיה לא עם המתמודדים בבית, זה קטן עליה, אלא עם הגעגועים לבנות. עד ממש רגע לפני שהיא נכנסה היא עברה ימים לא קלים. היא מכורה לבנות שלה ברמה שקשה להסביר. הייתרון שלה הוא הרוגע שלה. אתה יכול לעמוד לידה לקלל אותה להגיד לה דברים נוראיים, ואחרי רבע שעה היא יכולה לקום וללכת כאילו לא אמרת לה כלום. מאוד אדישה. היא תעזור להרבה אנשים שם. אם מישהו יבוא לבכות לה או לבקש נחמה, אפילו אם הוא יהיה הבנאדם שהיא הכי לא אוהבת, היא תקדיש לו את הזמן. היא לא תסתכל על זה שאתמול הוא רב איתה או משהו כזה, היא לא כזאת".

"היא תהיה תותחית", מוסיפה חן אזולאי, אשתו של אבי, וחברתה הטובה של בכר מימון. "היא בחורה עדינה מאוד, היא יודעת לספוג, וגם יודעת לשלוף ציפורניים כשצריך. היא מהממת מבחוץ ומבפנים, באמת אישה מיוחדת במינה. אפשר רק ללמוד ממנה, היא צנועה חבל על הזמן", מסכמת חן.

אלופה בעוגות

חן מספרת כי בתור ירושלמית במקור, בכר מימון מגיעה הרבה לבקר את המשפחה. "היא אישה מאוד משפחתית, אנחנו נפגשות הרבה, אבל לא תמיד היא פנויה, יש לה את העיסוקים שלה". גם לחן יש הערכה כיצד תתבלט בכר מימון בבית האח הגדול: "אולי במטבח, היא אלופה בעוגות חבל על הזמן".

"היא ירושלמית לכל דבר", אומר אבי. "היא מתה על ירושלים ועל האוכל הירושלמי. אין כמעט יום שהיא לא אומרת לי 'היום אני באה, הולכים לשוק, או לרחמו או לפינתי'. אני מאחל לה שהיא תהנה מכל רגע שהיא שם. החלום שלי שהיא תזכה. אפשר לומר שהיא גידלה אותי ואני עושה כל מה שאני יכול שזה יקרה. אני גם מקווה שהירושלמים כמו בערים אחרות, יזכרו שלא פעם היא הביאה גאווה לעיר ויפרגנו לה", הוא מסכם.  

קטע מתוך תעודת הזהות של סימה בכר מימון: