הבריכה בפסגת זאב מרכז. צילום: אדווה חולי

עיכובים בפתיחת הבריכה החצי אולימפית בצפון העיר: הבריכה השכונתית בפסגת זאב היתה אמורה להיפתח עוד באוקטובר 2018, לפני חמישה חודשים, אך מועד חנוכתה נדחה מאז שוב ושוב. עכשיו, אחרי עוד דחייה, תאריך היעד החדש נקבע לחודש מאי 2019, אם לא יהיה עיכוב נוסף.

כבר לפני כחצי שנה הגיע ראש העירייה דאז ניר ברקת לגזור עוד סרט ולהכריז על סיום שלב הבנייה של הבריכה, שנבנתה בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים. לכבוד המאורע ולרגל צילומי הטקס החגיגי אפילו מילאו אותה במים. עכשיו כבר חודש מרץ, ואיש מתושבי השכונה לא זכה עדיין לטבול בבריכה, שנותרה סגורה והעבודות בה נמשכות, בלי שברור מתי היא תיפתח באמת לציבור. מבדיקת 'בונוס' עולה כי העירייה לא הנפיקה למקום עדיין אישור אכלוס (טופס 4) ולא מסרה אותו למינהל הקהילתי השכונתי שאמור להפעיל את הבריכה.

בריכת פסגת זאב. צילום: אדווה חולי

גם לאחר שיושלמו כל הבדיקות ההנדסיות ויוודאו שהבריכה עמידה מפני נזילות וכיוצא בזה, יידרשו למינהל עוד כחודש וחצי של הכנות והתקנות נוספות, וכמובן גיוס צוות עובדים ומצילים. כך שבחודשיים הקרובים לפחות המקום צפוי להישאר סגור.

סגנית ראש העירייה לשעבר יעל ענתבי, שקידמה את הקמת הבריכה, מאוכזבת כמובן מהמצב: "לא עובר שבוע בלי שתושבים פוגשים אותי ושואלים מה קורה ומתי הבריכה תיפתח סוף סוף. אני רוצה רק לקוות שלא מדובר בעיכוב יזום ושבעירייה ובמינהל הקהילתי יעשו הכול כדי לזרז ככל האפשר את הפתיחה".

מנכ"ל המינהל הקהילתי, אלרואי אסרף: "אנו מצפים בקוצר רוח לפתיחת הקאנטרי ובטוחים שהעיכובים יאפשרו בסופו של פתיחה תקנית ובטוחה שלו".

העירייה: "העבודות להשלמת הבריכה נמצאות בשלבי סיום, כולל השלמות ותיקונים לפני מסירה. הקבלן משלים כעת עבודות ברחבה שבין המדרכה והכביש למבנה הבריכה. הליך הוצאת טופס 4 קרוב להשלמה ויסתיים בעוד 5-4 שבועות".