דרום העיר לאחר תוספות הבנייה | הדמיה: באדיבות העירייה
הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה את תוכנית האב לאזור דרום מערב העיר. מדובר במתחם הכולל את קניון מלחה, גט"י מלחה, הארנה, אצטדיון טדי, תחנת הרכבת וחניוני הלילה של אגד. על הפרק: הרחבת היקפי הבנייה באזור, פיתוח מערך הכבישים, שבילי האופניים והרכבת הקלה והדיפו החדש לקרונות הרכבת.

אחת הפונקציות החדשות של האזור תהיה שער דרומי לירושלים. הסיבה לכך היא החיבור של הבירה עם בית שמש באמצעות הכביש הבין עירוני 39 שיתחבר במחלף לכביש בגין.

מעבר לתוספות לתעסוקה בגן הטכנולוגי ולמסחר בקניון מלחה - הוועדה המחוזית המליצה לבחון את האפשרות להפוך את הצד המזרחי של רחוב בנבנישתי למתחם אורבני בבנייה למסחר ומגורים. כמו כן תוכנית האב כוללת תוספות של בינוי חדש במתחם תחנת הרכבת הבין עירונית במלחה. סמוך לארנה נבחנת הקמת בריכה אולימפית. עם זאת, בנוגע לכך הוחלט בוועדה כי אם העירייה תקדם בסופו של דבר אלטרנטיבה חלופית, השטח במלחה יוכשר לאטרקציית מים אחרת לטובת הציבור.

בנוגע להקמת הדיפו לקרונות הרכבת הקלה, בוועדה המחוזית דרשו כי כשלב מקדים יש לאתר מקום חלופי לחניון לילה לאוטובוסים של אגד, שאת שטחם יתפוס הדיפו.

יו"ר סיעת 'התעוררות' עופר ברקוביץ', שמכהן כחבר הוועדה, דרש לקשר לאזור את עמק הצבאים כך שתהיה אפשרות ללכת ולרכוב על אופניים ממקום למקום. כמו כן הוא ביקש שיוכשרו חניוני 'חנה וסע' תת־קרקעיים, שכן לאזור תגיע הרכבת הקלה, שתתווסף לרכבת הכבדה שמגיעה מבית שמש.