התאונה בכביש 433. צילום: דוברות מד"א

טרגדיה: הירושלמית רוחמה רוזן, תושבת רוממה, בת 27 נהרגה היום בבוקר (א') בתאונה בכביש 433 סמוך ליישוב בית חורון. רוזן התגוררה בשנים האחרונות בירושלים ובמקור היא ממודיעין עלית. ההרוגה השנייה היא רחל גוטמן (29) ממודיעין עלית. השתיים יובאו למנוחות הערב במודיעין עילית והן ייטמנו בירושלים.

בשעה 09:52 התקבל דיווח על אוטובוס מלא בנוסעים שהתהפך על צידו בכביש 443 סמוך ליישוב בית חורון. בתאונה נפגעו כ- 35 נפגעים בהם: אחד קשה, אחד בינוני והשאר קלה. הפצועים פונו לבתי החולים בירושלים הדסה ושערי צדק, ותל השומר. המשטרה חוקרת באזהרה את שני הנהגים.

התאונה בכביש 433. צילום: דוברות איחוד הצלה

חובש בכיר במד"א במד"א אוריאל גולדברג: "טיפלתי בתאונה קלה בכביש 443 לכיוון מחסום מכבים כשלפתע שמעתי רעש חזק מאוד מהנתיב הנגדי וראיתי את האוטובוס מתהפך על צידו. מיד דיווחתי למוקד 101 של מד"א על התאונה ובסיוע אזרחים וחיילים שהיו במקום התחלנו לחלץ את עשרות הנוסעים שהיו באוטובוס, יחד עם צוותי מד"א נוספים שהגיעו במהירות למקום ביצענו הערכה רפואית לפצועים. שניים מהנוסעים היו מחוסרי הכרה והשאר התהלכו. כוחות גדולים של מד"א שהגיעו למקום המשיכו את הטיפול הרפואי ופינו את הפצועים לבתי החולים".

בנצי אוירינג מפקד זק"א ירושלים, אמר: "מדובר בזירה קשה מאוד, גדר הבטיחות נכנס לתוך גג האוטובוס ולכד את הנוסעות. צוות לוחמי האש של הכיבוי עבדו קשה בכדי לסייע לזק"א לחלץ את הגופות. מתנדבי זק"א פועלים במלאכת הקודש בזירה". והוסיף "במהלך הטיפול בזירה נזכרנו בתאונה הקטלנית בכביש 1 של אוטובוס קו 402 לפני מספר שנים".